
Po roce se otevřel opravený most u Křelova
Olomouc - V neděli se řidičům otevřel nový most přes budoucí obchvat D35 u Olomouce. Stavba…
foto: Jan Andreáš - ilustrační foto
16. 09. 2020 - 09:16
Jedna z nejfrekventovanějších cyklostezek v kraji je ohrožena podemletím řekou Bečvou. Jedná se o zhruba čtvrt kilometru dlouhou část mezi Sušicemi a Osekem nad Bečvou. Řeka se letos posunula skoro o dvacet metrů a cyklostezka se stala nestabilní. Starostové okolních obcí přesvědčili vedení kraje, aby přeložení toho úseku zafinancovali.
Rozvodněná řeka letos strhla břehy a na některých místech jsou už jen pár desítek centimetrů od cyklostezky. „Jak se trošku Bečva zdvihne, a letos byla několikrát na prvním povodňovém stupni, tak bere velice rychle,“ řekl Českému rozhlasu starosta Sušic Bohumil Gibala.
Nebezpečná část stezky je sice označená zákazem vjezdu, ale ten cyklisté většinou nerespektují. Buď si ho vůbec nevšimnou, nebo se rozhodnou úsekem projet na vlastní nebezpečí.
Nová trasa povede u oseckého mostu z levého břehu Bečvy na pravý. „Jižně od oseckých rybníků až za čistírnou odpadních vod by se dala přiblížit k řece, kde už ty erozní problémy nehrozí,“ prozradil Českému rozhlasu krajský cyklokoordinátor Petr Smítal.
Olomouc - V neděli se řidičům otevřel nový most přes budoucí obchvat D35 u Olomouce. Stavba…
Olomouc – Čtyři mrtvé vlky našli lidé v posledních dvou měsících v Rychlebských horách. Ochránci…
Mohelnice – Tohle je pro řidiče obrovská nepříjemnost. Pokud jezdí z Moravy do Hradce a Prahy přes…
Olomouc – Lidé z našeho regionu mají zlatá srdce. Jarní sbírka potravin, která se konala poslední…
Jeseníky – Další kolo podpory turistického ruchu v Jeseníkách, které loni na podzim výrazně zasáhly…
Jeseník – Ostatky neznámé osoby našli ve čtvrtek dělníci při čištění koryta řeky Bělé na polské…