Záhadná krabice na Envelopě mňouká a vypouští olomoucká kvanta
Upozornit na špičkový olomoucký výzkum na poli kvantových technologií, to je hlavním cílem nového…
foto: Michal Folta, olomouc.eu
11. 02. 2020 - 10:07
Ve věku 86 let zemřel v sobotu 8. února významný český environmentální filozof Erazim Kohák. Tento originální myslitel měl úzký vztah k Olomouci. Býval hostem Ekologických dnů Olomouc a navštěvoval i centrum Sluňákov.
„Dříve jsem na Ekologické dny do Olomouce jezdil opravdu často. Pozvání do Olomouce vždycky přijímám rád,“ uvedl Kohák při rozhovoru pro Radniční listy v roce 2011. Na Olomouci pozitivně hodnotil jak její parky, tak coby environmentalista také velký podíl tramvají v městské hromadné dopravě. Za „velmi sympatický projekt“ označil i Centrum ekologických aktivit města Olomouce Sluňákov.
Erazim Kohák žil přes 40 let v emigraci ve Spojených státech, kam se na útěku před komunistickým režimem dostal i s rodiči v šestnácti letech. V Americe vystudoval na Yaleově univerzitě. Posléze se stal profesorem na katedře filozofie Bostonské univerzity. Sedmnáct let ze svého pobytu v USA prožil na samotě ve vlastnoručně postaveném srubu v lesích.
Rozhovor s Erazimem Kohákem najdete zde.
Upozornit na špičkový olomoucký výzkum na poli kvantových technologií, to je hlavním cílem nového…
Na Svatém Kopečku opravují autobusovou zastávku ve směru na Olomouc. Práce odstartovaly 5. srpna a…
Poprvé od roku 2015 mají kraje zůstat bez pravidelného příspěvku ze Státního fondu dopravní…
Arionova kašna na Horním náměstí dostává novou sezónní květinovou výzdobu. Aranžmá pro letošní rok…
Olomouc se konečně přidává k městům, kde cestující nemusí před nástupem do MHD řešit automat,…
Olympia Olomouc v neděli 9. srpna ožila během, hudbou a energií stovek účastníků. Premiérový ročník…