foto: Archiv města Olomouc
20. 03. 2020 - 12:04
Krajský soud přiznal odklad územního rozhodnutí pro Šantovka Tower. Do skončení řízení krajského soudu nemůže být zahájeno stavební řízení.
Ombudsmanka Anna Šabatová před několika týdny podala na žalobu ve veřejném zájmu na magistrát města Olomouce kvůli rozhodnutí ohledně stavby Šantovka Tower. Podle ní rozhodnutím město porušilo stavební zákon, zákon o památkové péči či zákon o ochraně přírody a krajiny.
Nyní se věc projednává u krajského soudu a po dobu projednávání bylo investorovi znemožněno zahájit stavební řízení.
Investor s důvody žaloby nesouhlasí a odmítá zrušení územního rozhodnutí. „Proto připravujeme naše podrobné vyjádření k žalobě, kde se zaměříme mimo jiné právě na skutečnosti, které zjevně nebyly ochránkyni známy při podávání žaloby,“ řekl mluvčí investora Juraj Aláč pro Český rozhlas.
K tragické dopravní nehodě došlo včera poblíž obce Těšetice. Řidič zřejmě nezvládl řízení, jeho vůz…
Olomoucká zoo slaví mimořádný chovatelský úspěch. U geparda štíhlého se jí daří odchovávat šest…
Šelmy olomoucké zoo se předhánějí v tom, kdo dříve světu oznámí narození dalšího potomka. Na svět v…
Jako první v republice pořídil Olomoucký kraj mobilní hlukoměr. Policisté jej budou využívat při…
Jedním z projektů ochrany přírody, které olomoucká zoo aktivně podporuje, je od roku 2024 i ochrana…