
Kyseliny v laboratoři UP zranily jednu ženu
V pondělí ráno došlo v laboratoři optiky Univerzity Palackého v Olomouci k úniku nebezpečné směsi…
foto: Policie ČR
18. 11. 2024 - 12:29
V sobotu se na přerovském letišti v Bochoři konaly rally závody, které dost neobvyklým způsobem ovlivnily život ve dvou sousedních vesnicích. Jeden z řidičů totiž při závodu havaroval a zboural stožár vysokého napětí, čímž byla na dlouhé hodiny přerušena dodávka elektrické energie do dvou obcí.
Při závodu na polní komunikaci v blízkosti obce Výmyslov v odpoledních hodinách nezvládl muž ve středním věku na voze Opel při projíždění pravotočivé zatáčky na uzavřeném okruhu řízení a havaroval do betonového stožáru vysokého napětí. Sloup byl nárazem zcela zničen, což vedlo k přerušení přívodu elektřiny do obce Výmyslov a částečně do obce Henčlov. Na místo museli rychle vyrazit pracovníci poškozené společnosti a poškozený sloup vyměnit. Ve večerních hodinách byl přívod elektřiny do obcí obnoven.
Při nehodě nebyl nikdo zraněn, dechová zkouška u řidiče byla negativní. Hmotná škoda, která energetické společnosti vznikla, byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun, na vozidle vznikla škoda ve výši odhadnuté na 50 tisíc korun. Ještě téhož dne policie zahájila úkony trestního řízení s podezřením na spáchání trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti.
V pondělí ráno došlo v laboratoři optiky Univerzity Palackého v Olomouci k úniku nebezpečné směsi…
Dramatickou zprávu o střelbě v rodinném domě dostala policie v sobotu dopoledne. Střílelo se v domě…
Jen dva týdny po vraždě bezdomovce v Olomouci - Nových Sadech je tady další případ vraždy. V…
Olomouc – Nerozvážná dětská hra, nebo sabotáž na železnici? Kriminalisté pátrají po pachatelích,…
Zlaté Hory - Na tento školní výlet do Zlatých Hor na Jesenicku děti z Pardubic dlouho nezapomenou.…
Nehoda na kolejích ochromila v pondělí ve večerních hodinách provoz na trati mezi Lipníkem nad…