Ujížděl policii rychlostí až 200 km/h
Vysokou rychlostí ujížděl policejním hlídkám řidič osobního vozu BMW, kterého se policisté pokusili…
foto: Policie ČR
12. 08. 2025 - 13:22
Policisté dopravního inspektorátu v Jeseníku žádají veřejnost o pomoc při pátrání po možných svědcích dopravní nehody, ke které došlo v neděli 10. srpna na železničním přejezdu P4301 v obci Lipová-lázně.
K nehodě došlo krátce po deváté hodině ranní, kdy řidička osobního vozu Hyundai vjela na železniční přejezd v okamžiku, kdy se k němu blížil osobní vlak směřující do Jeseníku. Podle policie řidička uvedla, že přijíždějící vlak přehlédla. Strojvůdce začal okamžitě brzdit, přesto souprava narazila do zadní části automobilu.
Řidička utrpěla šok, ale nebyla viditelně zraněna. Ve vlaku cestovalo 20 cestujících, nikdo z nich zranění neutrpěl. Policie potvrdila, že ani řidička, ani strojvůdce nebyli pod vlivem alkoholu. Škoda byla vyčíslena na 210 tisíc korun. Silniční doprava byla v místě nehody po dobu zásahu řízena kyvadlově.
„Tímto se obracíme na případné svědky, kteří by mohli pomoci s řádným objasněním okolností srážky, aby se ozvali na linku 158. Zároveň žádáme cestující, pokud v souvislosti s touto nehodou vyhledali lékařské ošetření, aby se také přihlásili na linku 158,“ uvedla Ivana Skoupilová, tisková mluvčí Policie ČR.
Informace lze předat také osobně na dopravním inspektorátu v Jeseníku, ul. Moravská 780/4.
Vysokou rychlostí ujížděl policejním hlídkám řidič osobního vozu BMW, kterého se policisté pokusili…
Olomoučtí krajští kriminalisté objasnili první letošní vraždu. Hned první den roku museli…
Jen pár dní po smrtelném zranění na přejezdu u Olomouce se v souvislosti s železničním provozem…
Během vánočních svátků hasiči letos vyjeli k 99 událostem. Polovinu zásahů tvořily technické pomoci…
V neděli Hanácký Večerník informoval o vraždě ženy v rodinném domě na Šternbersku. V následujících…
Třiatřicetkrát vyráželi během Štědrého dne hasiči v Olomouckém kraji k mimořádným událostem. Mohl…