
BK Olomoucko vstoupilo do předkola úspěšně
Jediné vítězství dělí basketbalisty BK Olomoucko od postupu do ligového čtvrtfinále. V úvodním…
foto: Petr Pelíšek
10. 02. 2022 - 18:32
Útočník Jegor Golenkov (1999) se v dresu SK Sigma Olomouc v soutěžním utkání neobjeví. Vrací se zpět do vlasti, bude působit v nejvyšší ruské soutěži. Z Hané přestoupil do FC Rostov, kde podepsal smlouvu na pět let. Jeho nový klub o tom informoval včera, Sigma to potvrdila na svém webu dnes.
Za nový klub už Golenkov nastoupil v přípravném utkání proti španělskému klubu Real Balompédica Linense. Rostov vyhrál 2:1, vítěznou branku dával právě Jegor Golenkov.
Ruský útočník se v Olomouci objevil loni v létě, podepsal s SK Sigma smlouvu na dva roky. Ale pak se zranil. „Podstoupil operaci v Německu, je v rekonvalescenci a v příštím týdnu by se měl připojit k béčku. Uvidíme, je to na dlouho,“ řekl ještě na začátku zimní přípravy v úvodu ledna trenér SK Sigma Václav Jílek.
Vše je nakonec jinak. Golenkov už hraje a přestoupil jinam. „Projekt příchodu Jegora do českého fotbalového prostředí nebyl zpětnou optikou úspěšný po sportovní stránce, ale vzhledem k tomu, že přicházel jako volný hráč bez smlouvy a nyní se podařilo realizovat jeho přestup do Rostova, není to pro Olomouc negativní zkušenost,“ řekl sportovní manažer Ladislav Minář pro klubový web.
Jediné vítězství dělí basketbalisty BK Olomoucko od postupu do ligového čtvrtfinále. V úvodním…
Průlomovou nadstavbovou část sezony mají za sebou basketbalisté BK Olomoucko. Poprvé od svého…
V semifinále Datart volejbalové extraligy žen přivítal ve třetím utkání série VK Šantovka Olomouc…
Zatímco v Chance lize se fotbalistům SK Sigma Olomouc nepovedla poslední tři domácí utkání, v…
Na začátku klíčové fáze sezony budou mít v úvodním utkání předkola play–off basketbalisté BK…
Osm prvoligových celků se od úterý 8. do čtvrtka 10. dubna 2025 utkají o postup do aktuálního…