
Sigma dala Dynamu trojku, je v první šestce
Ve 30. kole základní části Chance Ligy hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc s beznadějně posledním…
foto: fotbal.cz
11. 11. 2019 - 13:58
Česká fotbalová reprezentace se sešla před závěrečnými zápasy kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020 proti Kosovu (čtvrtek 14. listopadu v Plzni) a v Bulharsku (neděle 17. listopadu v Sofii). Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý zároveň doplnil nominaci o tři zbývající jména. Dodatečnou pozvánku dostali Lukáš Kalvach z Viktorie Plzeň, Martin Doležal z FK Jablonec a nováček Petr Ševčík ze Slavie. Všichni tři hráči jsou odchovanci SK Sigma Olomouc!
Tým je nyní kompletní. Soupiska obsahuje dvacet hráčů do pole a tři brankáře, kteří budou bojovat o postup na mistrovství Evropy 2020. Případná výhra proti Kosovu už by Česku zajistila účast na šampionátu.
Úplným nováčkem bude pětadvacetiletý záložník Ševčík. Reprezentační trenéři ho v minulých měsících důkladně sledovali a při minulých nominacích figuroval jako náhradník. Teď se do národního týmu poprvé dostal. Olomoucký odchovanec působil v českých mládežnických výběrech od U16 po U21.
Čtyřiadvacetiletý střední záložník Kalvach už naopak byl na předchozích dvou srazech národního týmu. Má za sebou také zápasovou premiéru v reprezentačním dresu, když před měsícem nastoupil v přípravě proti Severnímu Irsku (2:3).
Nejzkušenější z trojice dodatečně nominovaných hráčů je devětadvacetiletý útočník Doležal. Ten letos a loni odehrál za reprezentaci čtyři zápasy.
Ve 30. kole základní části Chance Ligy hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc s beznadějně posledním…
Až ve čtvrtém utkání na opavské půdě basketbalisté BK Olomoucko po závěrečné siréně nestavili.…
První finálový duel DATART volejbalové extraligy ligy vyhrál VK Prostějov doma nad VK Šantovka 3:1…
Sérii úspěchů na opavské palubovce prodloužili basketbalisté BK Olomoucko také v úvodním…
Jasnou záležitostí domácích bylo druhé utkání baráže o extraligu. Hokejisté HC Olomouc nasázeli…
Hokejisté HC Olomouc vedou v barážové sérii o extraligu. V úvodním utkání si v Plecharéně poradili…