Univerzita i fakultní nemocnice chystají knihy k výročím
Vydavatelství Univerzity Palackého připravuje na podzim dvě publikace věnované významným olomouckým…
29. 03. 2019 - 09:09
Olomoucká organizace Společně pro děti o.p.s., která dlouhodobě pomáhá znevýhodněným rodinám a dětem v rozvoji, chce spustit webové stránky, které umožní široké veřejnosti pomoci konkrétním dětem. Finance na vytvoření nového webu hledají pomocí portálu Hithit.
V pátek 22. 3. se na crowdfundingovém serveru Hithit objevil projekt, označený jako Web, který pomáhá dětem. Tým neziskové organizace Společně pro děti se snaží získat peníze na vytvoření webového portálu, kde by měl mít každý možnost splnit přání konkrétnímu dítěte. Jediným kliknutím by tak mohl návštěvník přispět například na lyžařský kurz, pravidelný kroužek, tábor nebo školní potřeby. Jestliže se podaří vybrat na Hithitu peníze, vznikne jedinečná platforma, prostřednictvím které lze podpořit až stovky dětí ročně.
Crowdfunding je způsob hromadného financování, který umožňuje lidem přispět libovolnou částkou na vznik projektu a výměnou získat symbolickou odměnu. Společně pro děti nabízí například placky, náramky či originální obrázky od dětí. Cílovou částku, kterou je potřeba vybrat činí 50 000 Kč.
„Prostřednictvím naší práce se snažíme zabránit sociálnímu vyloučení děí ohrožených chudobou či jiným handicapem. Pomáháme nejčastěji formou pravidelných kroužků, školních exkurzí, zakoupení sportovního a zdravotního vybavení nebo často jen příspěvkem na školní divadlo. Odměnou nám je dětský úsměv a malovaný obrázek.“ dodává tým Společně pro děti.
Více informací najdete na oficiálních stránkách kampaně: www.hithit.com/cs/project/6031/web-ktery-pomaha-detem
Gabriela Stránská
Vydavatelství Univerzity Palackého připravuje na podzim dvě publikace věnované významným olomouckým…
Galerie Šantovka se o víkendu 9. a 10. května stane dějištěm vyvrcholení oblíbené soutěže Miss…
Velkolepou rockovou show hostil v pátek 17. dubna klub Bounty Rock Cafe. Na podiu vystoupily…
Už devět let se jednou ročně promění centrum Olomouce v ráj pro milovníky folkloru, kultury, zábavy…
V Olomouckém kraji letos končí platnost téměř 26 tisícům řidičských průkazů. Motoristé tak musí…
Skoro půl století utvářel svými fotografiemi kroniku života Olomouce a olomouckého regionu.…