Univerzita i fakultní nemocnice chystají knihy k výročím
Vydavatelství Univerzity Palackého připravuje na podzim dvě publikace věnované významným olomouckým…
16. 06. 2019 - 12:00
Tvarůžky, dobrota od Olomouce, se dají připravit na sto a více způsobů. My vám s Hanáckým Večerníkem předvedeme, jak si je připravit třeba dnes k obědu. Ukážeme si recept na smažené tvarůžky se salámem.
Na dvě porce budete potřebovat 10 kusů olomouckých tvarůžku, 20 koleček uheráku, 2 kusy vajec, hladkou mouku, strouhanku a olej.
A jak dál? Kolečka syrečků obložíte z obou stran salámem, protáhnete v hladké mouce, rozšlehaných vejcích a pak ve strouhance. Dávejte pozor, abyste důkladně obalili i boky syrečků. Pak ještě jednou vymáchejte ve vejcích a zase ve strouhance.
Smažte opatrně, ve vyšší vrstvě tuku, dozlatova. Hlavně si hlídejte, ať vám to nevyteče, to by u takové dobroty byla škoda. Jako přílohu dejte brambory a tatarku. Dobrou chuť!
Vydavatelství Univerzity Palackého připravuje na podzim dvě publikace věnované významným olomouckým…
Galerie Šantovka se o víkendu 9. a 10. května stane dějištěm vyvrcholení oblíbené soutěže Miss…
Velkolepou rockovou show hostil v pátek 17. dubna klub Bounty Rock Cafe. Na podiu vystoupily…
Už devět let se jednou ročně promění centrum Olomouce v ráj pro milovníky folkloru, kultury, zábavy…
V Olomouckém kraji letos končí platnost téměř 26 tisícům řidičských průkazů. Motoristé tak musí…
Skoro půl století utvářel svými fotografiemi kroniku života Olomouce a olomouckého regionu.…