Zde může být vaše reklama.

KLUZIŠTĚ BUDE! Vánoční trhy v Olomouci startují za pět týdnů

Vánoční trhy v Olomouci startují za pět týdnů

foto: FB Vánoční trhy Olomouc

12. 10. 2023 - 21:32

I když venkovní teploty a kvetoucí keře připomínají v těchto dnech spíš konec srpna, již za pět týdnů odstartují v Olomouci tradiční adventní trhy. Pořadatelé zveřejnili, že provoz zahájí 19. listopadu rozsvěcením vánočního stromu a koncertem olomouckého písničkáře Voxela.

Pilujeme poslední detaily programu, ladíme konkrétní sortiment se stánkaři, domlouváme se se všemi partnery, aby akce šlapala jako švýcarské hodinky, kontrolujeme materiál, ze kterého za pár dnů vyroste v centru Olomouce oblíbené vánoční městečko,“ řekla Hanáckému večerníku mluvčí pořádajícího spolku Kulturní Olomouc Monika Řehulková.

Dobrou zprávou je, že po čtyřech letech se na trhy opět vrací kluziště. Tentokrát je najdete spolu s vyhlídkovým kolem a stánky s občerstvením na tržnici. Druhou novinkou je punčová stezka - malý průvodce po oblíbených vánočních nápojích v rámci obou náměstí i tržnice. Premiéru budou letos mít také Vánoční noviny, které shrnují všechny potřebné informace, detailní program nebo tipy na dárky.

Od 19. 11. do 23. 12. nabídnou pořadatelé na 130 stánků s vánočním sortimentem, žádanými punči i občerstvením. Samozřejmostí je pestrý program a oblíbené atrakce jako vyřezávaný betlém, dřevěná zvonička, dobový kolotoč, vyhlídkové kolo nebo Ježíškova pošta. Bližší informace najdete na stránkách vanocnitrhy.eu.

Další články