Zde může být vaše reklama.

LETOS S PŘEKVAPENÍM! Olomoucká štafeta na vozíku zve na celodenní program všechny generace

Olomoucká štafeta na vozíku zve na celodenní program všechny generace

foto: Spolek Trend vozíčkářů

12. 06. 2024 - 10:46

Olomoucká štafeta na vozíku již podvanácté oživí Smetanovy sady na olomoucké Floře. Proběhne v pátek 14. června od 9 do 21 hodin a během dvanáctihodinové sportovně-kulturně-benefičně-osvětové akce čeká Olomoučany v Rudolfově aleji spousta zábavy pro celou rodinu i pestrý hudební program. Opět se chystá 250 metrů dlouhá štafetová trať. Na té si mohou vyzkoušet, jak obtížná je pro osoby na vozíku manipulace s jejich strojem. "Plánujeme i malé oživení trati, jeden nový prvek, který návštěvníky uvede do reality všedního dne života vozíčkářů," prozradil ředitel Spolku Tomáš Zrnka.

Jak každý rok bývá zvykem, po celý den budou v hudebním pavilonu probíhat koncerty a vystoupení. V rámci hudebního programu se můžete těšit na šumperskou kapelu Byt číslo 4, mladého zpěváka Ondřeje Crháka, kapelu Isbina nebo zpěváka Martina Šafaříka, který se nedávno stal pianistou slavné zpěvačky Kathy Kelly z legendárních Kelly Family. Vystoupí také taneční skupina Soraya, všechny přítomné opět nadchne žonglérská show Cirkus LeVitare a pro naše nejmenší je připravena balónková show. "Kromě kulturního programu budou pro děti přichystány různé soutěže, úkoly a atrakce jako skákací hrad, malování na obličej, vyrábění náramků, badminton, pétanque, létající disky, dětský stolní fotbálek nebo ukázka paralympijského sportu boccia," láka na akci koordinátor akce a PR manager Spolku Milan Papežík. Ten také dodal, že se brzy štafeta rozroste do dalšího města. "Před nedávnem nás oslovili zástupci města Českého Těšína, že by rádi obdobnou akci taktéž uspořádali. A tak nás velice těší, že může Trend vozíčkářů stát u zrodu Těšínské štafety na vozíku a šířit tak poselství této akce do dalších měst naší země," uzavřel Papežík.
Spolek Trend vozíčkářů v letošním roce slaví třicáté jubileum svého fungování. Jeho aktivity budete moci podpořit zakoupením občerstvení v podobě piva, limonády a Trenďáckých hot dogů.

Koncerty a vystoupení: 

09:30 Cirkus LeVitare 

10:00 Byt číslo 4 

16:30 Ondřej Crhák 

18:00 Taneční skupina Soraya

18:30 Isbina 

20:00 Martin Šafařík 

9:00 - 18:00 Malování na obličej

15:00 - 18:00 Balónková show 

Další články