
Hranice zvou na mezinárodní projekt
V pátek 27. června se město Hranice promění v neobvyklou scénu. Od 19:30 zde odstartuje výjimečná…
foto: upol.cz
06. 05. 2022 - 11:30
Varhanní koncert nazvaný Společným hlasem pořádá v neděli 8. května od 19:00 akademické trio Ozembóch společně se studentem Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (UP) Filipem Žurkem v kostele Církve československé husitské v Olomouci (Husův sbor). Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na konto organizace Člověk v tísni – SOS Ukrajina.
„Nápad uspořádat koncert vzešel od studenta prvního ročníku učitelského studia Filipa Žurka, který příležitostně doprovází na varhany obřady v Husově sboru. Repertoár skladeb bude přizpůsoben prostředí interiérem jednoduchého, ale akustikou bohatého prostoru, který poskytl pro tyto charitativní účely farář Církve československé husitské Jaroslav Křivánek,“ uvedl houslista a zpěvák akademického tria Ozembóch Roman Kubínek.
Návštěvníci této zajímavé akce se mohou těšit na barokní skladbu Kánon D dur od Johanna Pachelbela, Fantasien en Toccata podle úpravy Gerta van Hoefa, ústřední melodii z muzikálu Fantom opery a rovněž na pestrý výběr skladeb z repertoáru kapely Ozembóch. Hudební skupinu tvoří kromě fyzika Romana Kubínka také odborná asistentka Ústavu lékařské chemie a biochemie Lékařské fakulty UP Hana Přichystalová a Vladimír Severa z kabinetu cizích jazyků přírodovědecké fakulty.
Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na konto Člověk v tísni – SOS Ukrajina. „Nemáme jako studenti moc finančních možností jak pomoci a ze zbraní mám doma jen dřevěný prak, který by na bojišti moc nepomohl. Mohu proto nabídnout pouze svůj um zahrát na varhany a s podporou muzikantů z Univerzity Palackého pozvat co nejvíce posluchačů ochotných přispět libovolným dobrovolným příspěvkem, který poukážeme na konto humanitární pomoci,“ doplnil Filip Žurek, student prvního ročníku.
V pátek 27. června se město Hranice promění v neobvyklou scénu. Od 19:30 zde odstartuje výjimečná…
Čechy pod Kosířem - Zámek Čechy pod Kosířem zahájil letní turistickou sezónu otevřením obnovené…
Olomouc se letos může těšit na historicky první společné zahájení kulturního léta, které spojí síly…
Dvě zlatá pásma, vítězství v kategorii, tři zvláštní ocenění a dokonce účast ve finále! Takový…
Přivítejte léto s Holešovskou Regatou! Oblíbený hudební festival pro celou rodinu na dva dny opět…
Olomouc - Nádvoří Vlastivědného muzea (VMO) v Olomouci se v sobotu 31. května promění v jednu…