Zde může být vaše reklama.

Zázrak se nekonal Fotbalisté SK Sigma prohráli se Spartou

Fotbalisté SK Sigma prohráli se Spartou

28. 04. 2024 - 17:27

Se základní části FORTUNA:LIGY se fotbalisté SK Sigma Olomouc rozloučili vysokou porážkou. Před vyprodaným stadionem Hanáci prohráli se Spartou Praha 1:4. Jedinou domácí branku dal Jáchym Šíp.

Olomoucké opět trápila spousta absencí. V trestu za karty byl ještě Jiří Spáčil, vzhledem k dohodě klubů nemohl hrát Jan Fortelný, zdravotní stav do zápasu nepustil Matúše Macíka, Víta Beneše, Filipa Nováka, Antonína Růska ani Vojtěcha Křišťála.

Sigma byla o něco aktivnější než týden předtím v Praze proti Slavii. Ale ani tak z toho nebyly nějaké větší gólové šance. Hosté se poprvé gólově prosadili už v 6. minutě, branka Kuchty ale pro ofsajd platit nemohla. V pětadvacáté minutě mohla jít do vedení Sigma. Na centr Chvátala zprava ale před bránou nedosáhl Zifčák. O tři minuty později už se stav měnil. Pokorný nepochopitelně podrazil Kuchtu a nařízenou penaltu proměnil Krejčí. Za dalších pět minut dal Krejčí po rohovém kopu nad dva nula a to už začínalo být zřejmé, že Sigma tentokrát na bodový zisk nedosáhne. Což bylo v podstatě definitivní osm minut po přestávce. Střed olomoucké obrany propadl a Birmančenič dal třetí branku Pražanů. V 66. minutě pak domácí bránili opět poněkud laxněji a Kuchta dal čtvrtý gól Sparty. Patnáct minut před koncem se pak Sigma povedlo prohru zmírnit, když po centru Pospíšila skóroval Šíp, pro kterého to byl první gól v elitní soutěži.

„Mrzí nás prohra jedna čtyři. Tři body patří Spartě, ale vidíme tam určitý potenciál týmu do budoucna. Máme svoje limity, Sparta potvrdila roli favorita. Ve srovnání s ní máme co dohánět. Prali jsme se co nejvíce jsme mohli,“ řekl Jiří Saňák, trenér SK Sigma.

V semifinále střední skupiny bude hrát Sigma proti Hradci Králové.

SK Sigma Olomouc – AC Sparta Praha 1:4 (0:2)

Branky: 75. Šíp – 28. (pen.) a 33. Krejčí, 53. Birmančević, 66. Kuchta. Rozhodčí: Pechanec – Caletka, Kříž. ŽK: Juliš – Wiesner. Diváci: 12359.

SK Sigma: Stoppen – Chvátal, Pokorný, Matys, Vraštil (69. Langer) – Uriča, Breite (90. Fiala), Pospíšil, Zorvan (69. Ventúra), Zifčák (90. Hadaš) - Juliš (54. Šíp). Trenér Jiří Saňák.
Sparta: Vindahl – Sorensen, Panák, Krejčí – Wiesner, Sadílek (62. Laci), Kairinen, Ryneš (62. Zelený) – Birmančevič (69. Karabec), Kuchta (69. Olatunji), Haraslín (82. Pešek). Trenér Brian Priske.